full-ripli-teklink-oyunlar-yerli yabancı filmler -programlar-istek mp3-onlıne oyunlar mmporg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

full-ripli-teklink-oyunlar-yerli yabancı filmler -programlar-istek mp3-onlıne oyunlar mmporg

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
POWER TURK

Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3

YazarMesaj
Fikretxxx

Fikretxxx

Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3 Empty
MesajKonu: Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3   Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 10:44 pm

Geçenlerde TNC XP adında harika bir işletim sisteminden bahsetmiştim. E her zaman daha iyisinin peşinde olmak lazım; önceki gün Windows Xp Ultimate 2009 adında necooy adlı bir kullanıcı tarafından hazırlanmış bir tane modifiye xp daha keşfettim ki ne keşif... Amerika'yı keşfetmek benim için daha gereksiz bir iş olurdu bu kıyasla...

Hemen indirdim (tek cd), kurdum ve kullanmaya başladım. Xp ile Vista arasında bir geçiş formu olmuş, Vista gibi yormayan ama daha tatlı ve kullanışlı bir Xp olmuş. Eklentileri ve temaları da cabası... İlgilenenler varsa bunu denemelerini muhakkak öneririm. Detaylara gelecek olursak;

"SP3 İçerir - Full Sata - Türkçe - Full Klavye Dilleri - Hiçbir Sürücü (driver) Eklenmedi.
XP Ultimate 2009, Microsoft Windows XP Professional SP3 (Türkçe) üzerine yapılandırılmış, özelleştirilmiş bir işletim sistemidir. XP Ultimate 2009 içerdiği bir çok eklenti ile göz kamaştırıcı bir şıklığa burunurken kullanıcılarına çok çeşitli kullanım kolaylıkları sağlamaktadır.
XP Ultimate 2009 ile bilgisayar kullanmanın keyfine varacaksınız, bilgisayarınızı yeniden keşfedeceksiniz."
Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3 Masaim4

Çıkartma işlemi tamamlanınca bir adet "Ultimate2009.exe" dosyası göreceksiniz. Bu dosyaya iki kez tıklayınız ve ekrana uyarı penceresi gelinceye kadar hiçbir işlem yapmadan bekleyiniz (Bu işlem biraz zaman alacaktır, lütfen sisteminize yeterli zamanı veriniz.3-5 dk) Artık masaüstünüzde oluşan "Ultimate 2009" adlı kısayolu tıklayarak "Ultimate2009.iso" dosyanızı sisteminize otomatik olarak kurulan İmageBurn uygulaması ile resimli anlatıma bakarak yazdırabilirsiniz.

İşte XP Ultimate 2009 kullanmanız için sebepleriniz:

XP Ultimate 2009,

* Tam otomatik kurulum yapar; kurulum sırasında herhangi bir uyarı ya da soru ile karşılaşmayacaksınız.
Ultimate 2009, katılımsız Windows yüklemesinin en iyi örneklerinden birisidir. Siz sadece Ultimate 2009'un kurulacağı disk bölümünü seçeceksiniz, artık kurulum tamamlanıncaya kadar hiçbir soru veya uyarı ile karşılaşmayacaksınız.

* XP Service Pack 3'ü içerir.
Ultimate 2009, Microsoft tarafından yayımlanmış sp3 entegreli XP Professional Türkçe sürümü üzerine yapılandırılmıştır.

* 12 Eylül 2008 tarihine kadar SP3'ten sonra yayımlanmış tüm güncelleştirmeleri içerir.
Windows kurulumu sonrası yığınlarca güncelleştirme yüklemeye artık son. Ultimate 2009 SP3'ten sonra çıkan güncellemeleri de içerir.

* Microsoft'un en güvenli tarayıcısı İnternet Explorer 7'yi içerir.
Artık internette gezinmek daha hızlı ve güvenli. Explorer 7 beraberinde güncellemelerini de içerir.

* Muhteşem görüntüsü ile Windows Media Player 11'i içerir.
Media Player 11 önceki sürümlerine göre daha performanslı çalışmaktadır.

Bunların yanında,

Birbirinden farklı 15 adet tema ile sizlere tam bir görsel şölen sunuyor. Temalar Ultimate 2009 işletim sistemine uygun olarak, özel olarak düzenlenmiştir. 6 adet WindowBlinds; 9 adet shell tema içerir.

* Ultimate 2009
* Ultimate 2008 (Vista)
* Leo
* DragonX
* Dragon
* Aero Metal
* Vistaluna Basic
* AeroXP
* Crystal Milk
* Luna Element (Black)
* Luna Element
* Lune Element 5.1
* Royal Full Start Menu
* VistaUltimate
* Luna Royale

* Windows Vista seslerini,
* Birbirinden farklı 40 adet mouse imleci,
* Birbirinden farklı 8 adet ekran koruyucu,
* Vista boot ekranı,
* Vista Kenar Çubuğu ( Türkçe ),
XP Ultimate 2009'a özel olarak düzenlenmiş Radyo dinleme aracı içerir. 81'i Türkçe, 50'si yabancı yayın yapan toplam 130 adet radyo kanalını içerir. Daha sonradan dilediğiniz radyo istasyonunu listenize ekleyerek kendinize özel bir liste yapabilirsiniz.
Vista Kenar Çubuğu için internetten indirdiğiniz araçları sadece iki kez tıklayarak kurabilirsiniz.

*Vista kullanıcı imgeleri,
*Vista sürücü doluluk göstergesi,
*Vista görev çubuğu pencere önizlemesi. Visual Task Tips.
Görev çubuğunda çalışan uygulamalar ve açık pencereer üzerine mouse ile geldiğinizde pencere içeriğini size küçük olarak gösteren bir uygulama.
*Vista LClock (Saat/Takvim düzeni),
*RocketDock Türkçe,
Masaüstü kısayol düzenleme aracıdır. Masaüstünüzde bulunan kısayollarınızı bu uygulama içerisine koyarak ulaşım kolaylığı sağlarken masaüstünüz şık bir hal alacaktır.
*MTU Sözlük sayesinde İngilizce-Türkçe & Türkçe-İngilizce kelimelerin karşılığını bulabileceksiniz.

*Ek Denetim Masası eklentileri içerir.
Ek Denetim Masası eklentileri ile bilgisayarınız üzerinde tam bir hakimiyet sağlayacaksınız.

Ultimate 2009 Boot Menü

* MiniXP sayesinde açılmayan işletim sisteminizdeki verilerinizi kurtarın.

* Hiren Boot CD ile bir çok kurtarma ve onarım, bakım işlemlerini yapabilirsiniz.

* Acronis Backup ile stabil çalışan sisteminizin yedeğini alın ya da daha önceden yedeği alınmış sistemi geri yükleyin. Format atarak zaman kaybetmeyin.

* Norton Ghost 11'i yedek almak ve geri yüklemek için tercih edebilirsiniz.

* Partition Magic ile Hard disk yönetimini kolayca yapabileceksiniz.

* XP LOGON ŞİFRE KIRICI ile logon şifrelerini kırabilirsiniz. Gelen ekranda windows oturumunu klavyenin rakamlarını kullanarak giriniz. Ardından kullanıcıyı seçip onaylayınız. Şifre 3 adımda kolayca değişecektir.

* NTLDR Hata Çözümü ile Windows açılışında karşılaşabileceğimiz "NTLDR eksik" hatasını atlayarak windows açılışını sağlayabilirsiniz. Sisteminiz açıldıktan sonra eksik NTLDR dosyasını XP cdnizden sisteminize kopyalayarak format atma işleminden kurtulabilirsiniz.

UYARI:
Yükleme Konsolunda 5 adet işletim sistemi görülmektedir. Fakat CD içerisinde sadece Windows XP Ultimate Edition 2009 bulunmaktadır. (Seçenek 2)

Kurtarma Konsolundakilerin tamamını CD içerisinde bulabilirsiniz.

Kuruluma Hazırlanma

İndirdiğiniz "rar"lı paketlerin herhangi birisine sağ tıklayarak Winrar programı menüsünden "Buraya çıkart"ı seçiyoruz. Çıkartma işlemi sırasında hata iletisi alırsanız hata veren part eksik ya da hatalı inmiştir. Sadece hata işaret edilen partı tekrar indirmeniz sorunu giderecektir.Özellikle partları açarken CRC hata iletisi partların eksik ya da hatalı indiğini gösterir.

Ultimate 2009 Boot Menü
Kurtarma konsolunun tamamı cd içerisinde mevcuttur. Yükleme konsolundan ise bu versiyonda sadece XP Ultimate 2009 (seçenek 2) vardır. DVD versiyonunda tüm konsol full yer alacaktır; 5 adet işletim sistemi ve kurtarma konsolu.
Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3 Bootra6
Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3 Bbbjz0
Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3 Acildifc2
Windows XP Ultimate 2009 PLUS, 693MB - TR - SP3 Duvarmu6fl8
http://rapidshare.com/files/202999728/Ultimate_2009_by-akrepbp.part1.rar
http://rapidshare.com/files/203176113/Ultimate_2009_by-akrepbp.part2.rar
http://rapidshare.com/files/203217365/Ultimate_2009_by-akrepbp.part3.rar
http://rapidshare.com/files/203343694/Ultimate_2009_by-akrepbp.part4.rar
http://rapidshare.com/files/203365688/Ultimate_2009_by-akrepbp.part5.rar
http://rapidshare.com/files/203387298/Ultimate_2009_by-akrepbp.part6.rar
http://rapidshare.com/files/202490134/Ultimate_2009_by-akrepbp.part7.rar
http://oyunburda.vampire-legend.com